TR EN

E.C.A. ELGİNKAN İLKÖĞRETİM OKULU

Elginkan Vakfı tarafından yeniden inşa ettirilerek, tüm tefrişatı gerçekleştirilen E.C.A. Elginkan İlköğretim Okulu’nun Açılış Töreni, İstanbul Valisi Sn.Hüseyin Avni Mutlu, Maltepe Kaymakamı Sn.Ahmet Okur, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sn.Dr.Muammer Yıldız, Maltepe Belediye Başkanı Sn.Prof.Dr.Mustafa Zengin, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar’ın katılımlarıyla, 14 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirildi.

E.C.A. Elginkan İlköğretim Okulu, 32 derslikli ve tek tedrisatta 1.152 öğrenci kapasiteli olup, bunun yanı sıra; 1 faaliyet odası, 1 mutfak ve müşterek kullanım alanından oluşan 3 derslikli anasınıfı bölümü bulunmaktadır. Ayrıca, E.C.A. Elginkan İlköğretim Okulu; özel eğitim sınıfı, konferans salonu, çok amaçlı salonu, teknoloji tasarım dersliği, bilgisayar laboratuvarı, fen laboratuvarı, resim ve müzik derslikleri, beden eğitimi salonu, etüd proje odası, el işi dersliği, kütüphane ve idari birimlerden oluşmaktadır.

Yaklaşık 5,3 Milyon TL.’ye mal olan okulun, tefrişatı, çevre düzenlemesi ve laboratuvar donanımları yaptırılmış olup, okul 20 Eylül 2010 tarihinde eğitime başlamıştır.

 

http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/34/30/729146/