TR EN

Design Turkey 2012 (Valfsel)

 

 
İki kategoride, üç ürünle yarışmaya katılan E.C.A., yapı gereçleri kategorisinde E.C.A. Electra Serisi ile, “iyi tasarım” ödülüne layık görüldü. 
Türkiye’nin tasarımla markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ 30 Kasım’da sonuçlandı.
Türkiye’de kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran, iyi tasarımları ödüllendirmek amacıyla bir TURQUALITY etkinliği olarak T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun (ETMK) işbirliği ile düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 
 
Design Turkey 2012 Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ne ürün tasarımı olarak bu sene 410 başvuru yapılırken, jüri tarafından gerçekleştirilen ön eleme sonrasında 376 ürün ikinci aşamaya katılmaya hak kazandı. 2 kategoride, 3 ürünle yarışmaya katılan E.C.A., yapı gereçleri kategorisinde E.C.A. Marine ve E.C.A. Electra serileri ile, ambalaj kategorisinde ise E.C.A. Ekoteknolojik ambalajı ile ön elemeyi geçti.
 
E.C.A. Valfsel Tasarım Ekibinin çizgilerini taşıyan tasarımlar,  30 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Haliç Kültür ve Kongre Merkezi’nde sergilendi ve E.C.A. ürünleri ziyaretçilerin beğenisini topladı.
 
Design Turkey 2012 İyi Tasarım Ödülü ile E.C.A., tasarıma verdiği değeri kanıtladı
 
Yarışmada Design Turkey 2012 "iyi tasarım” ödülü alan E.C.A. Electra Serisi, Türkiye’de ilk defa, dijital teknolojiyi suyla buluşturarak armatür sektöründe fark yaratıyor. Türkiye’de kullanıcıyla buluşan ilk dijital batarya olma özelliğine sahip ELECTRA Serisi, yenilikçi tarzı ve minimalist duruşuyla iç mekan tasarımlarına değer katıyor. Dekorasyonda teknolojik dokunuşların, ince tasarımla buluştuğu ürünlerin öne çıktığı günümüzde ELECTRA Serisi, armatürde farklılık arayanların tercihi oluyor. “eco mind “ modu sayesinde ELECTRA Serisi, enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasını destekleyen doğa dostu ürünler arasına yerini alıyor.