TR EN

SEREL - Design Turkey 2012

SEREL Amphora Serisi’ne  "İyi Tasarım Ödülü"
Türkiye’nin tasarımla markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri” 30 Kasım’da sonuçlandı.
 
Türkiye’de kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran, iyi tasarımları ödüllendirmek amacıyla bir TURQUALITY etkinliği olarak T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun (ETMK) işbirliği ile düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Design Turkey 2012 Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ne ürün tasarımı olarak 410 başvuru yapılırken, jüri tarafından gerçekleştirilen ön eleme sonrasında 376 ürün ikinci aşamaya katılmaya hak kazandı. Bu seneki Design Turkey yarışmasında Zafer DOĞAN, Aldonat SUNAR, Metin Murat ELBEYLİ, Ali YILDIZ ve Esin ÇIRALI tarafından tasarlanan SEREL Amphora Serisi yapı kategorisinde "İyi Tasarım Ödülü" almaya hak kazandı.
30 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında ödüle layık görülen ürünlerin sergilendiği Haliç Kültür ve Kongre Merkezi’nde, SEREL ürünleri ziyaretçilerin beğenisini topladı.
 
SEREL Amphora Serisi
Yarışmada iyi tasarım ödülü alan SEREL Amphora Serisi,  çömlekçi çarkından günümüz banyolarına uzanan bir hikâyeyi anlatıyor. SEREL teknolojisi kullanılarak yeniden yazılan Amphora hikâyesi, eskiyi günümüze taşıyan çizgileri ile aynı zamanda post modern bir yaklaşım sunuyor. Doğaya ve insana saygılı olan bu serideki klozet 4.5 litre ile tam yıkama gerçekleştirerek % 25 su tasarrufu sağlıyor. Amphora klozet kapağı tak çıkar özelliğinin yanı sıra yavaş kapanma özelliği ile de kullanım konforunu maksimuma çıkarıyor. Lavabo, klozet, bide ve pisuardan oluşan SEREL Amphora serisi Clean + ve Hygiene + özelliği taşıyor. Yani kir tutmuyor, kolay temizleniyor ve hijyeni maksimuma çıkarıyor.  SEREL Amphora Serisi; sadece seramik ürünleriyle günümüz ihtiyaçlarına uygun özellikleri ve özgün, sade çizgiler taşıyan aksesuarlarıyla da banyolara yepyeni bir renk ve anlayış getiriyor.