TR EN

ELSEL GAZ ARMATÜRLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

DOĞALGAZ ÖLÇÜMÜ VE DEĞERLENDİRMELERİNDE AKILLI, DOĞRU, GÜVENİLİR, SON TEKNOLOJİNİN UYGULAYICISI

ELSEL Gaz Armatürleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, kurulduğu 1973 yılından bu yana Gaz Sektörünün içinde bulunarak, çalışmalarını 1990 lı yılların başından itibaren hareketlenen doğalgaz uygulamalarında, ana eleman olan Sayaçlar üzerinde yoğunlaştırmış ve bu alanda dünya lideri Elster Grubu bünyesindeki Kromschroeder Firması ile işbirliği yaparak sayaç üretimine başlamıştır.

Sektörün gelişimine yön veren ve alanında önde gelen kuruluşlardan biri olan Elsel Gaz Armatürleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., işbirliği yapmış olduğu Alman Elster Grubunun da katkıları ile daima dünyadaki son teknolojileri yurdumuzda uygulamaya koymuş, üretimini yaptığı E.C.A. ve ithalatını yaptığı ELSTER markalı ürünlerle doğru ve güvenilir gaz ölçümü, bilgi toplama, değerlendirme ve iletme ekipmaları alanında tüm talepleri karşılamayı hedeflemiştir.

1997 yılında, işbirliği yaptığı Elster Grubu ile ortaklık anlaşması yaparak bu işbirliğini teknolojik anlamda bir üst boyuta taşıyan Elsel A.Ş., bu tarihten sonra ülkemizin ısı ve tesisat armatürleri alanlarında en önde gelen kuruluşlarından ELGİNKAN HOLDİNG ve gaz ölçüm teknolojileri alanında dünya lideri ELSTER ortak kuruluşu olarak sektörde en öndeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Gaz pazarının ölçme amaçlı ihtiyaç duyduğu, faturalamaya esas ölçümde kullanılan E.C.A. markalı Körüklü Sayaçlar ve Ön Ödemeli Elektronik Sayaçlar, ELSTER markalı Türbinmetreler, Rotarymetreler ve tesis içi veya kontrol amaçlı ölçüm için kullanılan Quantometreler ve Ultrasonik Sayaçlar, ölçüm değerlerindeki hataları gideren ve haberleşmeyi sağlayan Korrektörler ve Akış Bilgisayarları, Gaz Kromatografları, test ve ayar istasyonları ile laboratuar sayaçları, düşük ve orta basınç regülatörler Elsel Gaz Armatürleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin müşteri hizmetine sunduğu ana ürün gruplarını oluşturmaktadır.

Özellikle, yıllardır üretimi yapılmakta olan E.C.A. markalı Elektronik Ön Ödemeli Sayaçların, son pazar talepleri doğrultusunda geliştirilmiş olan versiyonu ve SMS-GPRS-RF bazlı tek ve iki yönlü haberleşmeyi sağlayan, önümüzdeki yılların ürünü olarak değerlendirebileceğimiz tipleri teknolojik anlamdaki çalışmaların bir göstergesi niteliğindedir.

Ayrıca Alman ortağımızın teknik desteği ile ürün gamımızın içine katılan, körüklü sayaçlarda sıcaklık değişimlerinin etkisini gideren TC (Temperature Compensation ) özellikli sayaçlar sahip olduğumuz teknolojik olanaklar arasındadır.

TS-ISO-EN 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemine sahip olan Elsel Gaz Armatürleri Sanayi ve Ticaret AŞ üretimini ve satışını yaptığı tüm ürünleri, ülke ve dünya lideri olmanın sorumluluğu çerçevesinde, uluslararası standardların gereğini yerine getirmekte, hizmetlerini MID 2004/22/AT TS EN ISO/IEC17025, ISO 14001 ve ISO18001 belgelerine sahip olarak müşterilerine sunmaktadır. Bu alandaki Metrolojik gelişmeleri yakından takip eden Elsel Gaz Armatürleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., her türlü yeniliğe ve değişime hazır yapısı ile sürekli daha kaliteliyi sunma çabasınında en önde bulunan yerini korumaya devam edecektir.